Czy taśmy sportowe są przydatne na urazy?

Czy taśmy sportowe są przydatne na urazy?
Czy taśmy sportowe są przydatne na urazy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody46.jpgW trakcie uprawiania sportu urazy zdarzają się mniej lub częściej, jednak potrafią być niekiedy wyjątkowo uciążliwe. Jeżeli uprawiasz sport i zdarzyła ci się kontuzja, a ktoś polecił ci taśmę sportową ale nie wiesz co to jest, czytaj dalej!

Czym są taśmy sportowe (tzw. taping dla sportowców)
Ich głównym celem jest odpowiednie spięcie i do pewnego stopnia unieruchomienie mięśnia lub stawu w celu ochrony przed pogłębieniem się kontuzji lub w celu zabezpieczenia przed powstaniem jakiejkolwiek kontuzji w miejscach szczególnie narażonych.

Jak to działa?
Poza ograniczeniem ruchu mięśnia lub stawu taśma zmniejsza przepływ krwi w danym obszarze, przez co miejsce to dostaje tyle czasu na wyleczenie się i odnowienie ile to możliwe. Największą trudnością w stosowaniu tych taśm jest ich prawidłowe umieszczenie. Profesjonaliści stosujący taśmy potrafią w maksymalny sposób zredukować czas regeneracji urazu.

Nie ma znaczenia to, jaki sport uprawiasz. Jeżeli zdarzył ci się uraz lub boisz się, że może on nastąpisz i chcesz się przed nim ochronić, zastosowanie taśm sportowych może okazać się idealnym rozwiązaniem!

Inne artykuły:

About