Crossfit Poznań Piątkowo

Crossfit Poznań Piątkowo
Crossfit Poznań Piątkowo
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Sprzęt do treningu CrossFit

Trening CrossFit w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy. Jest połączeniem ćwiczeń kondycyjnych i siłowych, dzięki czemu daje wiele efektów. Nie tylko rozwija masę mięśniową, ale też zwiększa wydolność krążeniową i oddechową, wytrzymałość, rozciągliwość, szybkość, czy równowagę.
Ćwiczenia CrossFit są bardzo intensywne, dzięki czemu dzienny program treningowy nie trwa długo. Zazwyczaj wykonuje się codziennie te same ćwiczenia, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń. Jeżeli decydujemy się na taki rodzaj treningu, może być nam potrzebny sprzęt do jego wykonywania.
CrossFit jest szerokim terminem, który obejmuje wiele rodzajów ćwiczeń, dlatego sprzęt potrzebny do ich wykonywania, także jest bardzo zróżnicowany. Powszechnie wykorzystywane są skakanki oraz gumy do ćwiczeń. Na rynku oczywiście dostępne są różne modele, wykonane z odmiennych materiałów, posiadające specyficzne zastosowania i właściwości. Skakanie na skakance jest najprostszym sposobem na zwiększenie naszej wytrzymałości i szybkości. Gumy do ćwiczeń są wykorzystywane jako uzupełnienie ćwiczeń kondycyjnych lub przy rozgrzewkach. Często stosowanym przyrządem są również piłki o różnej wadze i powierzchni, co pozwala stopniować trudność treningu. Możemy się również pokusić o zakup bardziej zaawansowanego sprzętu, takiego jak bieżnia lub rower stacjonarny. W sprzedaży dostępne są też całe zestawy zawierające na przykład drabinki treningowe, piłki i paski.
W przypadku ćwiczeń CrossFit sprzęt ma ogromne znaczenie. Jego właściwy dobór do wykonywanego przez nas treningu, pozwala osiągać bezpieczeństwo i jak najlepsze efekty.

Inne artykuły:

About