Baseny kąpielowe

Baseny kąpielowe
Baseny kąpielowe
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

baseny-kapielowe-8Baseny kąpielowe w ogrodach, które wielu z nas oglądało kiedyś na filmach, powoli zajmują stałe miejsce koło naszych domów. Kiedy chcemy zdecydować się na zbudowanie basenu we własnym ogrodzie, warto zastanowić się na jaki basen się zdecydować, stacjonarny czy przenośny.
Baseny kąpielowe stacjonarne są zazwyczaj konstrukcjami na stałe wkopanymi w ziemię. Ich budowa jest zazwyczaj skomplikowana i wymaga użycia specjalistycznych narzędzi budowlanych. Ten typ basenu wymaga też większej powierzchni i zmienia na zawsze wygląd całego naszego ogrodu. Są one wykonywane z betonu, choć można także zakupić gotowe zbiorniki z wytrzymałych tworzyw sztucznych.
Wiele osób decyduje się na baseny kąpielowe przenośne i korzysta z nich tylko w sezonie letnim, po którego zakończeniu basen jest składany i przechowywany np. w piwnicy czy w pomieszczeniu gospodarczym. Można takie baseny podzielić na trzy zasadnicze typu, dmuchane, rozporowe i stelażowe. Najczęściej kupowane są baseny kąpielowe stelażowe, najbardziej wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Są co prawda droższe niż inne konstrukcje przenośne, ale ich niewątpliwą zaletą są wyjątkowo duże rozmiary, porównywalne nawet z basenami stacjonarnymi. Można więc swobodnie w nich pływać a nawet nurkować.

Inne artykuły:

About