Sport a zdrowie

Sport a zdrowie
Sport a zdrowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody14.jpgZapewne wiele razy słyszeliście o tym, że sport niesie za sobą same pozytywne skutki. Wzmacniamy nasz organizm, żyjemy aktywnie a do tego utrzymujemy się w dobrej kondycji. Oczywiście, zwolennicy aktywnego wypoczynku mają w swoich rozważaniach wiele racji, pamiętajmy jednak o tym, że sportowe doznania będą dla nas korzystne, o ile pozostaną rekreacyjne.

Wielu z nas zapewne interesuje się jakąś dziedziną sportu. Chcemy żyć aktywnie, często także oglądamy relacje telewizyjne z najważniejszych zawodów. Warto w tym drugim wypadku zwrócić uwagę na kontuzje, które nękają zawodników. Wyczynowy sport wiąże się z dużymi obciążeniami oraz intensywnymi treningami. Eksploatujemy swoje ciało tylko po to, aby osiągać jak najlepsze wyniki i zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Jakie są efekty naszych działań? Zazwyczaj opłakane dla naszego zdrowia. W młodym wieku nasze stawy są obolałe, nękają nas ponawiane kontuzje a do tego nasz organizm wydaje się być wyczerpany. Pamiętajmy, więc o tym, że sport to zdrowie, ale tylko uprawiany z rozsądkiem i przy odpowiednich obciążeniach.

Inne artykuły:

About