Sztuki walki – sport czy rekreacja

Sztuki walki – sport czy rekreacja
Sztuki walki – sport czy rekreacja
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zawody30.jpgSłowem wstępu

Sporty walki są coraz bardziej popularne. Popularyzują się nie tylko dzięki licznym galom sportowym – bokserskim czy też tym dotyczącym mieszanych sztuk walki, ale także dzięki już silnej tradycji wykorzystywania sztuk walki jako elementu kina akcji. Kto z nas nigdy przez chwilę nie zamarzył o tym, żeby być Brucem Lee?

Sztuki walki – sport czy rekreacja
Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy chcemy zacząć uprawiać sporty walki, by zdobyć umiejętności walki i samoobrony czy też głównie po to, by utrzymać ciało w dobrej kondycji. Od tego przede wszystkim zależy to jak będziemy dany trening traktować.

Jak wybrać
Aby zdecydować się ostatecznie na to jaką sztukę walki uprawiać, należy przede wszystkim dokonać wspomnianego wyżej wyboru. Nie ma sensu wybierać się na tajski boks czy mma (mieszane sztuki walki) jeżeli chcemy po prostu zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Możemy wtedy raczej skłonić się ku sztukom walki w typie kung-fu, karate czy taekwondo, które nie kładą aż takiego nacisku na fizyczną walkę, ale przede wszystkim na zbilansowany rozwój ciała i ducha.

Inne artykuły:

About