Dina Moskwa

Dina Moskwa
Dina Moskwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dina Moskwa

Dina Moskwa jest rosyjskim klubem futsalu z siedzibą w Moskwie. Występuje w futsalowej Rosyjskiej Superlidze. Pełna nazwa brzmi Sportowy Klub Dina Moskwa. Zawodnicy występują w żółto – zielonych barwach. Dina Moskwa został utworzony w 1991 r. i już w tym roku udało mu się zadebiutować w najwyższej lidze. Prezesem klubu jest obecnie Siergiej Kozłow, natomiast funkcję trenera pełni Jurij Rudniew.
Siergiej Kozłow jest moskiewskim biznesmenem. To właśnie z jego inicjatywy powstał klub. W 1991 r. rozpoczął współpracę z organizatorem mistrzostw ZSRR w futsalu. Stał się sponsorem. Postanowił stworzyć własny klub w halowej piłce nożnej. Nazwał go Dina Moskwa, na cześć swojej małżonki. Już w pierwszym sezonie Dina Moskwa zdobyła tytuł mistrza WNP w halowej piłce nożnej. Diną kierował Michaił Bondarierw. W kolejnym sezonie klub ponownie zdobył mistrzostwo. Ich prym został złamany tylko raz – w 2001 r., kiedy zwyciężyła drużyna Spartaku Moskwy.
W 1994 r. klub zadebiutował w Klubowych Mistrzostwach Europy. Trzykrotnie został mistrzem. W latach 1997 – 2001 Dina Moskwa organizował Interkontynentalny Pucha w Futsalu w stolicy Rosji. Później nadzór nad organizowaniem tej imprezy sportowej przejęła FIFA.

Inne artykuły:

About