Przygotowanie do większej wyprawy rowerowej

Przygotowanie do większej wyprawy rowerowej
Przygotowanie do większej wyprawy rowerowej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przygotowanie do większej wyprawy rowerowej

Kiedy lato w pełni niejednego z nas kusi to, aby wyciągnąć rower z piwnicy i wybrać się na dłuższą wyprawę za miasto. Jednak musimy pamiętać o tym, że nie możemy się na nią wybrać bez odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tu tylko o to, co wrzucimy do plecaka, ale o odpowiednie przygotowanie fizyczne.
Co najmniej na dwa trzy tygodnie przed planowaną wyprawą powinniśmy zając się regularnymi treningami rowerowymi. Na początek mogą to być dwudziestominutowe, półgodzinne przejażdżki. Z czasem ich czas możemy wydłużyć.
Druga niezwykle istotna sprawa poza kondycją to stan naszego roweru oraz niezbędnego osprzętu. Musimy mieć pewność, że rower jest w pełni sprawny, posiada niezawodne hamulce i pełne oświetlenie. Bardzo ważny jest także kask, ochraniacze na łokcie i kolana oraz specjalne rękawiczki. Co zaś powinno się znaleźć we wspomnianym wcześniej plecaku? Nie za wiele, ponieważ jazda z ciężkim, przeładowanym plecakiem jest niewygodna. Z pewnością powinna się w nim znaleźć woda mineralna, prowiant, peleryna przeciwdeszczowa, naładowany telefon, pompka oraz zapasowa dętka.

Inne artykuły:

About