AO Flesz Dzień 8: Radwańska dziękuje Federerowi

AO Flesz Dzień 8: Radwańska dziękuje Federerowi
AO Flesz Dzień 8: Radwańska dziękuje Federerowi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

AO Flesz Dzień 8: Radwańska dziękuje Federerowi

Radwańska dziękuje Federerowi

Agnieszka Radwańska nie lubi grać późnych spotkań. Tymczasem organizatorzy wyznaczyli jej pojedynek jako ostatni na korcie centralnym. Przed nią miał grać Roger Federer z Tsongą. Mecz panów zapowiadano jako „ekscytującą pięciosetówkę”, w dodatku organizatorzy zwlekali z rozpoczęciem spotkania. Federer jednak znakomicie serwował, returnował, ogrywał backhand Tsongi i chodził do siatki – w efekcie wygrał w trzech setach. Polka podziękowała Szwajcarowi za jego tempo na Facebooku.
roger federer

Roger Federer
Foto: zimbio.com

Przy okazji, warto zauważyć, że niezależnie od stylu wygranej z Tsongą (który zresztą poza kilkoma punktami pod koniec trzeciego seta nie zaprezentował swojego najlepszego tenisa), ćwierćfinał Federera z Murray’em będzie zupełnie innym pojedynkiem. Tak jak w górach, również i w tenisie na szczycie rozrzedza się powietrze. Mecze najlepszych rządzą się swoimi prawami.

Kontuzje najlepszych

Serena Williams przegrała z Ivanović z powodu bólu pleców, a Maria Szarapowa uległa Dominice Cibulkovej z powodu bólu biodra. Niektórzy mówią, że to tylko wymówki (w przypadku Sereny – bardziej jej lansującego się trenera niż samej zawodniczki), bo takie rzeczy dopiero wypływają po meczach.

Tak i nie. Kontuzje w tenisie zdarzają się ciągle, również gwiazdom. Właściwie każdy zawodnik narzeka na uraz. Radwańska gra z obandażowanym ramieniem, Cibulkova ma oplastrowaną kostkę. Niekiedy ból jest większy, przez co np. tak świetnie podający zawodnicy jak Williams czy Janowicz nagle serwują o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę wolniej. Nie wszyscy o kontuzjach chętnie opowiadają przed meczem, żeby nie motywować dodatkowo przeciwnika. Z drugiej strony, taka wymówka po przegranej jest potrzebna, żeby utrzymywać status „niepokonanego”. Coś w stylu: „nie przegrałem/am z przeciwnikiem, tylko z własnym zdrowiem”. Ważne z punktu widzenia i tenisowego, i marketingowego.

Szarapowa męczyła się od początku turnieju. Jej porażkę ze Słowaczką przewidzieliśmy na Twitterze. Nie dość, że Cibulkova potrafi wygrywać z Rosjanką, to jeszcze jest w Melbourne w znakomitej formie. Jeden gem oddany Voegele, jeden gem oddany Suarez-Navarro. I to dzięki własnym akcjom, a nie beznadziei przeciwniczek. Kieszonkowa tenisistka właśnie osiągnęła komplet ćwierćfinałów we wszystkich turniejach wielkoszlemowych (jej najlepszy wynik: półfinał RG w 2009r.). Aż szkoda, że 24-latka z Bratysławy umie tak grać raptem kilka razy do roku.

Odciski Rafy Nadala

Kontynucja wątku poprzedniego. Dlaczego Rafael Nadal męczył się z Kei Nishikorim? Po pierwsze dlatego, że Japończyk zagrał świetny mecz i był świadomy swoich uderzeń, a jego wczesne wchodzenie na piłkę pomagało w osiągnięciu większej agresji. Po drugie – odciski.

rafael-nadal-odciski

Głupie pytania do Simony Halep

Simona Halep poddała się przed kilkoma laty operacji zmniejszenia biustu. Ta decyzja wpłynęła znacząco na poprawę jej tenisowych wyników. Dziennikarz próbował się dowiedzieć na konferencji prasowej, czy fakt posiadania mniejszego biustu również ma wpływ na życie pozatenisowe. Rumunka skwitowała to tylko śmiechem.

halep-konferencja

W innym pytaniu została nazwana „zawodniczką nierozstawioną”. Dla przypomnienia – to aktualnie jedenasta rakieta świata.

Czakwetadze doradza Szarapowej zmianę trenera

Jimmy Connors utrzymał się u Maszy tylko przez jeden turniej. Na jak długo zostanie przy niej Sven Groeneveld? Anna Czakwetadze, komentatorka rosyjskiej telewizji, a do niedawna zawodniczka z pierwszej dziesiątki, nie jest zadowolona z tej współpracy. Pisze na Twitterze:

Inne artykuły:

About