Czysta masa mięśniowa

Czysta masa mięśniowa
Czysta masa mięśniowa
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Czysta masa mięśniowa (3)Masz ochotę na pizzę czy czekoladowe lody? Jeśli marzy ci się czysta masa mięśniowa, powinieneś wykluczyć te produkty ze swojej diety.

Odbudowa tkanki mięśniowej wymaga energii, ale nie powinna ona pochodzić od produktów tego typu. Oczywiście kalorie są ważne, ale ważniejsze są składniki odżywcze, które wzmacniają pracę całego organizmu, dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta.
Kluczowym składnikiem jest oczywiście białko, ponieważ to ono stymuluje budowę mięśni. Nasze ciało funkcjonuje kiepsko po intensywnym treningu, jeśli nie dostarczymy mu odpowiedniej dawki witamin i suplementów oraz energii. Węglowodany? Jak najbardziej, w połączeniu z białkiem napędza komórki do rozrostu i uruchamia proces wzrostu mięśni.
Picie wody? Tak, jak najbardziej, szczególnie w godzinach poprzedzających trening, pomaga to także zmniejszyć uczucie głodu.
Gdy jest gorąco i wilgotno możemy sobie pozwolić na wypijanie wody
co 15 -20 minut. Nasza wydajność zaczyna znacznie spadać, gdy organizm jest odwodniony.
Czysta masa mięśniowa nie jest dana każdemu w tym samym czasie i w taki sam sposób, wiele zależy od stanu faktycznego, od tego, jak odżywialiśmy się do tej pory i jaka jest nasza waga przed rozpoczęciem treningu.

Inne artykuły:

About