Wyprawa na rower

Wyprawa na rower

Jazda na rowerze to jedna z najprzyjemniejszych form rekreacji na świeżym powietrzu. Taka forma aktywności fizycznej pozwala na dotlenienie organizmu oraz aktywną pracę większości mięśni. Pozwala zachować nie tylko świetna kondycję fizyczną ale także jest polecana dla osób, które myślą o zrzuceniu kilku kilogramów.

Mogłoby się wydawać, że taka aktywność fizyczna nie wymaga większych przygotowań, jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa powinniśmy zainwestować w dobry sprzęt. Niestety często zdarza się, że rowery, które stanowią element wystroju naszych piwnic – nie nadają się tak naprawdę na to, aby z nich korzystać. Nie chodzi tutaj oczywiście o to, aby koniecznie kupować nowy, markowy rower za kilka tysięcy złotych. Wystarczy, że odremontujemy swój stary lub wymienimy kilka części. Możemy również rozejrzeć się w markecie za jakimś niedrogim sprzętem. Sytuacja w której należy jednak nabyć nowy rower – to taka – w której po prostu stary rower stał się dla nas za mały. Nasz sprzęt powinien być takiej wielkości aby można było podczas pedałowania swobodnie wyprostować nogi. W czasie jazdy nasze plecy również powinny być wyprostowane a kierownica ustawiona w taki sposób aby opierając na niej ręce nasze ruchy nie były ograniczone.

Oczywiście warto zainwestować w kask do jazdy na rowerze. Wprawdzie nie jest jeszcze obowiązkowym elementem ekwipunku rowerzysty, jednakże sprawia, że jazda na rowerze staje się dużo bezpieczniejsza. Wybierając się na wycieczkę rowerową nie zapomnijmy zabrać ze sobą pompki rowerowej oraz kliku niezbędnych kluczy francuskich.

Podczas przejażdżek rowerowych warto pamiętać o tym, że poruszając się na dwóch kółkach należy zachować szczególna ostrożność. Niestety kultura drogowa Polaków stoi na dosyć niskim poziomie, dlatego powinniśmy mieć się na baczności. Te wskazówki mają szczególne zastosowanie kiedy poruszamy się po jezdni razem z samochodami. Pamiętajmy, że aby być bezpiecznym to w dużej mierze musimy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Inne artykuły:

About