Sport – dbaj skutecznie o swoje zdrowie!

Sport – dbaj skutecznie o swoje zdrowie!

rp_sport2.jpgSport to zdrowie, ale….

Niezależnie od tego czy uprawiasz sport intensywnie, niemal na poziomie zawodowca czy też uprawiasz sport wyłącznie sporadycznie, rekreacyjnie, pamiętaj aby odpowiednio dbać o siebie w trakcie wysiłku. Pamiętaj o tych kilku prostych zasadach:

1. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby każdy trening poprzedzić rozgrzewką. Odpowiednio przygotowany do wysiłku mięsień zmniejsza ryzyko kontuzji i pozwala w sposób bezpieczniejszy odbyć trening.
2. Pij wodę! W trakcie wysiłku tracimy wodę i lepiej nie zastępować jej napojami z dodatkami cukru, lecz zwyczajną i najskuteczniejszą wodą! To pozwoli nie zasłabnąć i odbyć trening z maksymalną wydajnością!
3. Używaj odpowiedniego sprzętu. Każdy sport ma swoją specyfikę i ryzyko kontuzji. Jeżeli biegasz – załóż odpowiednie buty. Jeżeli podnosisz ciężary – załóż pas który zabezpieczy mięśnie grzbietu. Etc. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
4. Trening to intensywny wysiłek ciała w określonym czasie. Nie przeciągaj treningu ani nie organizuj zbyt długich sesji treningowych. Postaraj się zwiększać swoje możliwości stopniowo, a nie skokowo!
5. Regeneracja. Żaden trening nie przyniesie efektu, jeżeli nie zostanie podparty odpoczynkiem. Pozwól ciału odpocząć!

Sport to oczywiście samo zdrowie. Nie oznacza to jednak, by nie mieć na względzie tych kilku prostych zasad w celu zachowania bezpieczeństwa i skuteczności treningów!

Inne artykuły:

1 Comment

  1. hurtowania sprzętu sportowego

    Polecam wszystkim znajomym ten blog!

About