Paralotnie

Paralotnie

Paralotnie (9)Za pewne każdy z nas marzył kiedyś o lataniu. Bez skrępowane szybowanie w przestworzach, pęd wiatru we włosach i adrenalina. Kto by tego nie chciał? Większość z tego wyrasta, jednak obecnie nic nie stoi na przeszkodzie aby spełnić chociaż to jedno marzenie.
W Polsce powstaje co raz więcej ośrodków oferujących lot paralotnią. Nie jest to nieskrępowane szybowanie, ale przeżycia są tak samo emocjonujące. Atutem paralotni, w przeciwieństwie do np. spadochronu, jest stosunkowo niska cena i dostępność dzięki czemu każdy może sobie na to pozwolić. Paralotnie nie są skupione wyłącznie wokół dużych miast. Jest to też bezpieczna aktywność bo w jesteśmy w uprzęży razem z wykwalifikowanym paralotnikiem, który czuwa nad naszym lotem.
Warto wziąć ze sobą ciuchy chroniące przed wiatrem oraz aparat ze statywem do selfie aby uwiecznić tę niezapomniane chwile. W przypadku, kiedy nie mamy sprzętu lub go zapomnimy, nic straconego! Na miejscu zazwyczaj można wypożyczyć kamerę razem z kartą pamięci, jest to jednak dodatkowo płatne.

Inne artykuły:

About