Opole na dwóch kółkach

Opole na dwóch kółkach

Opole na dwóch kółkach

Opole mimo że jest miastem wojewódzkim nie jest jakimś wielką przytaczającą aglomeracją. Bardzo wiele w nim zieleni i wartych zobaczenia ciekawych zakątków. Uroki tego miasta najlepiej jest podziwiać na rowerze. Tym bardziej, że w Opolu coraz więcej jest ścieżek rowerowych oraz ciągów komunikacyjnych przeznaczonych dla rowerów oraz pieszych.
Szczególnym zainteresowaniem zarówno opolan jak i turystów cieszy się pasaż prowadzący nad Odrą. Jest to doskonałe miejsce, w którym można pojeździć na rowerze, na rolach bądź też skorzystać z siłowni miejskiej. Kiedy zapuścimy się nieco dalej możemy podziwiać uroki bogato zalesionej wyspy Bolko lub też wstąpić do pobliskiego zoo. Cała wyspa jest bardzo rozległa i ma do zaoferowania cyklistom sporo niezapomnianych widoków. To tylko jedna z propozycji jeżdżenia po Opolu na dwóch kółkach, jednak jest ich znacznie więcej.
Władze miasta dostrzegły to, że cyklistów jest w Opolu coraz więcej zarówno rodzimych jak i przyjezdnych. W związku z tym od czerwca 2012 powstała tu tzw. inicjatywa roweru publicznego, na którą składa się 10 stacji rowerowych z ponad 100 rowerami, które można w każdej chwili wypożyczyć.

Inne artykuły:

About