Na co zwrócić uwagę, kupując rower?

Na co zwrócić uwagę, kupując rower?

Na co zwrócić uwagę, kupując rower?

O tym, że z jazdy na rowerze wynika wiele korzyści dla naszego zdrowia, kondycji i samopoczucia nie trzeba nikogo przekonywać. Na rowerze może jeździć niemal każdy bez względu na swój wiek i stan zdrowia. Aby jednak na dobre rozpocząć swoją przygodę z jazdą na rowerze musimy wybrać najlepszy dla siebie jednoślad.
Rower powinien być dobrany do naszych osobistych preferencji, umiejętności oraz warunków w jakich zamierzamy na nim jeździć. Podczas jego zakupu należy zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Przeznaczenie roweru to najważniejszy aspekt. O tego czy zamierzamy nim jeździć po mieście czy też zamierzamy uprawiać sporty rowerowe zależy to, jakie powinien posiadać on właściwości (budowa siodełka, szerokość opon, położenie kierownicy, ilość przekładni i przerzutek).
Kolejny ważny czynnik to waga roweru. Jeśli zamierzamy na nim często jeździć i co ważne wyprowadzić go z piwnicy, rower nie powinien być zbyt ciężki (jego waga nie powinna być wyższa niż 15 kg). Bardzo istotna kwestia to siodełko. Musi być wygodne, wykonane z miękkich materiałów. Bardzo ważne jest także aby zwrócić uwagę na jakość i rodzaj hamulców.

Inne artykuły:

About