Mięśnie kapturowe

Mięśnie kapturowe
Mięśnie kapturowe
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

miesnie-kapturowe-8Każda osoba, która dba o sylwetkę, powinna znać podstawy anatomii i wiedzieć, jakie partie mięśni powinna ćwiczyć aby osiągnąć pożądane wyniki. Mięśnie kapturowe to potoczna nazwa mięśni czworobocznych, które wchodzą w skład mięśni grzbietu. Są one bardzo istotne, jeżeli chodzi o trzymanie odpowiedniej postawy, ponieważ odpowiadają za ściąganie oraz podnoszenie łopatek. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom mięśnie kapturowe będą idealnym podkreśleniem i dodadzą charakteru sylwetce.
Bardzo istotną kwestią jest fakt, że mięśnie kapturowe biorą udział w wielu codziennych czynnościach, w związku z tym nie należy ich przetrenować. Ćwiczenia na tę partię ciała powinny być więc wykonywane nie częściej niż dwa razy w tygodniu, jednak nie powinny być pomijane. Dobrym pomysłem jest włączenie treningu na mięśnie kapturowe do treningu ramion. Wtedy mamy pewność, że odpowiednie mięśnie są już rozgrzane i przez to zmniejsza się ryzyko kontuzji. Do ćwiczeń dobrych na ćwiczenie tej partii mięśni należą między innymi wzniosy ramion na boki, wiosłowanie sztangą czy szrugsy sztangielkami podczas stania.
Mięśnie kapturowe są umiejscowione niedaleko barków, w związku z czym należy dbać o to, aby ćwiczenia były wykonywane w sposób prawidłowy, ponieważ jest to miejsce, które często ulega różnym kontuzjom.

Inne artykuły:

About