Jo Wilfried Tsonga zwycięzcą w Toronto

Jo Wilfried Tsonga zwycięzcą w Toronto

Jo Wilfried Tsonga zwycięzcą w Toronto

 

Jo Wilfried Tsonga pokonał w turnieju ATP 1000 w Toronto Novaka Djokovicia, Andy’ego Murray’a, Grigora Dimitrowa i Rogera Federera. To był drugi turniej masters wygrany przez Tsongę. W 2008 roku triumfował w Paryżu.

W finale w Toronto Francuz pokonał Rogera Federera 7-5 7-6(3). Kluczowymi elementami w meczu była niesłychana skuteczność Tsongi po pierwszym serwie (94% wygranych punktów) i mniejsza ilość niewymuszonych błędów, przy identycznej liczbie bezpośrednio wygranych piłek. Tsonga miał 7 breakpointów, wykorzystał tylko jednego z nich, ale za to w kluczowym momencie pierwszego seta. Federer… nie wywalczył ani jednego breakpointa.

Z pięciu zwycięstw Tsongi nad Federerem aż trzy miały miejsce w Kanadzie. 33-letni Szwajcar wciąż oczekuje na triumf w turnieju ATP 1000. W tym sezonie wygrywał imprezy rangi ATP 500 w Dubaju i Halle, a także był w finale mastersów w Indian Wells, Monte Carlo i Toronto. Największym sukcesem Rogera był finał Wimbledonu. Ale wielkich zwycięstw już nie ma od Cincinnati 2012.

Inne artykuły:

About