GKS Futsal Tychy

GKS Futsal Tychy

GKS Futsal Tychy

Klub GKS Futsal Tychy w latach 1995 – 2003 grał pod nazwą Rotterdam Tychy. Po czterech latach istnienia klubu i paru sukcesach w lokalnych rozgrywkach, zarząd podjął decyzję, zresztą bardzo słuszną, o zgłoszeniu drużyny do II ligi futsalu. W takcie sezonu 2003/2004 drużyna zagrała jako FKR Tychy. Od sezonu 2005/2006 grała pod nazwą FKR Jachym Tychy. Kiedy awansowała do I ligi, dokonano fuzji z zespołem GKS tychy’71. Wydarzenie to miało miejsce 5 c zerwca 2006 r. Klub pod nową nazwą – GKS Jachym Tychy ‚71 rozpoczął swój pierwszy sezon w ekstraklasie futsalu
Począwszy od sezonu 2010/2011 w związku z zakończeniem współpracy z firmą Jachym, drużyna nosi nazwę GKS Futsal Tychy. Firma Jacbym była dotychczasowym sponsorem. Należy do branży transportowo – handlowej. Warto wiedzieć, że od sezonu 2011/2012 występuje jako jeden futsalowy klub z Tychów. Powstanie z fuzji trzech zespołów, a mianowicie – GKS Tychy, ABR Tychy i Rodakowskiego Tychy. Jest to efektem porozumienia działaczy trzech klubów. Pragnęli podnieść poziom tyskiej piłki halowej i polepszyć jej wizerunek. Zdecydowano więc, że skoro mają wspólne cele, to warto połączyć siły. Na czele klubu stanął więc Michał Miziura z ABR, Grzegotz Morksis z GKS i Sławomir Wróbel z Rodakowskiego.
Główne sukcesy GKS Tychy to zdobycie pięciokrotnie tytułu mistrza miasta Tychy, zajęcie III miejsca w II lidze, awans do I ligi, gra w 1/4 finału Halowego Pucharu Polski i szóste miejsce e I lidze na koniec sezonu 2007/2008.

Inne artykuły:

About