Futsal za granicą

Futsal za granicą

Futsal za granicą

Wśród państw, gdzie futsal jest najbardziej popularny, znajdują się między innymi Ukraina, Hiszpania i Rosja. Jeśli chcesz poznać najlepsze, pierwszoligowe drużyny, to wybrałeś właściwy dział.
Część artykułów jest poświęconych klubom ukraińskim. Grają one w klasie zwanej oficjalnie od 2011 Wyszcza Liha Ukrainy w futsalu. To najwyższa w hierarchii klasa ligowych rozgrywek halowej piłki nożnej w futsalu na Ukrainie. Jest odpowiednikiem polskiej ekstralklasy. Stanowi I poziom ligowy, to znaczy – jest zarazem najwyższym szczeblem centralnym. Triumfator tej ligi uzyskuje tytuł Mistrza Ukrainy. Zarząd nad nia został przejęty przez Asocjację Klubów Futsalowych Ekstra – liha. Podobnie jest w przypadku rosyjskich i hiszpańskich klubów.
W dziale znajdują się między innymi krótkie charakterystyki zespołów, takich jak FC Barcelona Alusport, Inter Movistar Alcala, Dina Moskwa czy Interkas Kijów. Artykuły są źródłem informacji ogólnych na temat tych klubów, a także odnośnie do odnoszonych przez nie sukcesów i porażek. W artykułach zamieszczono też krótkie rysy historyczne. W dziale zostały także zamieszczone informacje na temat niektórych reprezentacji narodowych.

Inne artykuły:

About