Futsal w Polsce

Futsal w Polsce

Futsal w Polsce

Piłka halowa jest znana Polakom mniej więcej od lat osiemdziesiątych XX wieku. Od tego czasu wiele się zmieniło – między innymi ustrój gospodarczy, polityczny i w dużej mierze społeczny. Jak wygląda pozycja piłki halowej we współczesnej Polsce? Jak wyglądała dawniej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w artykułach zamieszczonych w tym dziale.
Zainteresowanie piłką halową w Polsce jest dość duże, niemniej jednak nie tak duże, jak zainteresowanie piłką nożną, co jest naturalne. Podobna sytuacja występuje w innych krajach. Moda na Futsal przywędrowała do Polski prawdopodobnie ze Związku Radzieckiego. Piłka halowa była popularną dyscypliną sportową, między innymi w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej. Początkowo cieszyła się zainteresowaniem mężczyzn. Kobiety nie grały, a jeżeli zdarzało się, to był to jedynie wyjątek, potwierdzający regułę. Współcześnie odbywają się rozgrywki klubowe kobiet i powstają kluby piłki halowej kobiet. Więcej na ten temat znajduje się w artykule zatytułowanym „Polki też grają“.
Obecnie jurysdykcję nad polską piłką halową posiada Komisja do spraw Piłki Halowej i Piłki Plażowej. Zajmuje się między innymi organizacją imprez ogólnopolskich o tytuł Superpucharu Polski, Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Poza tym odbywają się także rozgrywki ligowe w ramach Ekstraklasy, I Ligi i II Ligi (po 2008 r.). Ważnym wydarzeniem są także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W artykułach opublikowanych w tym dziale znajdują się bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

Inne artykuły:

About