Edukacja – podstawa funkcjonowania społeczeństwa

Edukacja – podstawa funkcjonowania społeczeństwa
Edukacja – podstawa funkcjonowania społeczeństwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Odpowiednia edukacja jest kluczem do szczęśliwego życia. Zapewnia dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę, a także pozwala na podniesienie własnych kwalifikacji. Co się jednak dzieje, gdy system szkolnictwa zawodzi?

Niestety wiemy (często z własnego doświadczenia), że z poziomem edukacji w państwowych placówkach jest różnie – nie każda szkoła przecież może być najlepszą w województwie, nie mówiąc juz o państwie. Niskopłatne etaty, brak podstawowych artykułów oraz przedrożałe stołówki nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Niejedno dziecko zalega z nauką, a z racji napiętego planu lekcji nie jest w stanie nadrobić zaległości. Z takim brakiem wiedzy przechodzi do następnych klas, chyba że takie dziecko bierze korepetycje, oczywiście odpłatne.
Jest to niepokojący stan rzeczy, ponieważ odpowiednia edukacja jest jednym z najważniejszych i fundamentalnych praw człowieka żyjącego w świecie zachodnim. Nie wolno pozbawiać młodych, obiecujących ludzi możliwości wykształcenia się do pełnienia ważnych i potrzebnych ról społecznych.

Inne artykuły:

About