Andaluzja

Andaluzja
Andaluzja
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Stolicą tej hiszpańskiej krainy jest Sewilla, która nazywana jest biegunem ciepła w Hiszpanii, gdyż temperatura powietrza przekracza nawet 50 stopni Celsjusza!
Symbolem Sewilli jest największa na świecie gotycka katedra wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO. Cała Andaluzja to szafirowe wody, białe piękne plażę i niepowtarzalna wspaniała i aromatyczne kuchnia. I miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć takie jak na przykład mury fortecy Alcazaba z X wieku w Almerii, które ciągną się wzdłuż plaży; sama forteca wyposażona była w studnie i cysterny i mogła dać schronienie około 20 tysiącom ludzi; port Palos de la Frontera, z którego zaczął swą wielką podróż Krzysztof Kolumb czy uważany za najstarsze miasto Europy Kadyks.
Andaluzję można także poznawać podczas kursu językowego (pół miliarda ludzi na świecie mówi po hiszpańsku), podczas oprócz języka poznaje się kulturę (można nauczyć się na przykład flamenco), odbywają się także zorganizowane wycieczki po regionie a przewodnik na pewno nie pominie żadnej wartej poznania atrakcji tej pięknej krainy.

Inne artykuły:

About