Alessandro Rossa Vieira

Alessandro Rossa Vieira

Alessandro Rossa Vieira

Alessandro Rossa Vieira urodził się 8 czerwca 1977 r. w Sao Paulo. Jest brazylisjkim futsalistą znanym pod pseudonimem Falcao. Rozpoczął karierę w 1992 r. w mieście Corinthians. Miał wielkie możliwości, które wykorzystał. W efekcie został powołany do brazylijskie kadry futsalowej.
W grudniu 2004 r. Alessandro Rossa Vieira zdobył tytuł najlepszego zawodnika świata w futsalu. Zapragnął spróbować swoich sił w futbolu. Podpisał kontrakt na pół roku z Sao Paulo FC. W tym czasie zagrał w mistrzostwach stanu Sao Paulo i Copa Libertadores. Został zwycięzcą obu turniejów. W 2005 roku wrócił do futsalu. Powodem był konflikt Alessandro Rossa Vieira z trenerem Emersonem Leao. W ciągu półrocznej współpracy z Sao Paulo FC rozegrał siedem meczy. Nie zdobył bramki.
Warto wiedzieć, że zdobył liczne Trofea klubowe. W 2000 r. zdobył Klubowe Mistrzostwa Świata w Futsalu. Dwukrotnie zdobył Mistrzostwa Ameryki Południowej (2001 r., 2004 r.), a także Ligi Futsal. Poza tym wraz z drużyną reprezentacji zdobył Futsal Mundialito i Puchar Narodów w 2001 r. Jest jednym z najlepszych futsalistów na świecie. Jest z pewnością znany niejednemu fanowi futsalu i sam ma zapewne mnóstwo fanów.

Inne artykuły:

About