Wybieramy stół do kuchni

Wybieramy stół do kuchni
Wybieramy stół do kuchni
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Kuchnia to pomieszczenie, które należy urządzić tak, aby było zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Niezbędnym elementem wyposażenia jest praktyczny, pasujący do aranżacji wnętrza stół. Wybierając któryś z modeli dostępnych na rynku, należy zwrócić uwagę na jego wielkość, możliwość rozkładania i jakość wykonania. W przypadku małych pomieszczeń sprawdzą się nieduże stoły do kuchni, które nie przytłaczają wnętrza. W przestronnych kuchniach pełniących funkcję jadalni sprawdzi się duży prostokątny lub owalny stół, przy którym będzie mogła usiąść liczna rodzina.

Jaki styl kuchni, takie meble

Wnętrze kuchenne można urządzić nowocześnie lub klasycznie. Pięknie prezentuje się kuchnia zaaranżowana w stylu skandynawskim, prowansalskim lub rustykalnym. Do każdej z tych aranżacji z łatwością można dopasować odpowiedni stół i krzesła, czyniąc wnętrze nie tylko pięknym, ale też wysoce praktycznym. Stół w dużej kuchni może pełnić funkcję centralnego mebla i wspólnie z krzesłami odgrywać rolę niebanalnej ozdoby. Najlepszym, ale najdroższym meblem jest stół drewniany. Tańsze, ale równie piękne są modele wykonane z płyty meblowej. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych stołów jest model ze szklanym blatem dedykowany do nowoczesnych kuchni.

Okrągły, kwadratowy czy prostokątny stół do kuchni?

Kształt blatu, a jednocześnie wielkość stołu to bardzo ważna kwestia, od której zależeć będzie wygląd kuchni. Prostokątne i kwadratowe blaty najlepiej sprawdzają się we współcześnie urządzonych wnętrzach. Okrągłe lub owalne wpisują się w klasyczne aranżacje, choć równie dobrze komponują się z meblami w nowoczesnej odsłonie. Na koniec pozostaje decyzja co do koloru stołu. Tonacja powinna harmonizować się z barwą pozostałych mebli lub kontrastować z nią, tworząc zgrany duet. W ten sposób można uzyskać przyjemny dla oka wystrój kuchni, w której przebywanie, gotowanie i spędzanie czasu z rodziną to czysta przyjemność.

Inne artykuły:

About