Jak dbać o buty?

Jak dbać o buty?
Jak dbać o buty?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak dbać o buty?

Podstawą jest ich odpowiednia konserwacja, a zatem częste pranie wkładki, jej wymiana, usuwanie zabrudzeń i osuszanie. A skoro o nim mowa. Butów sportowych nie możemy suszyć w strumieniu ciepłego powietrza – np. suszarki. Spowodować to może odkształcenia i w efekcie uszkodzenie obuwia. Warto wiedzieć również o tym, że suszenie butów do biegania na kaloryferze nie jest również dobrym rozwiązaniem i również prowadzi do odkształceń. Najlepiej wnętrze wilgotnego obuwia wypełnić ręcznikami papierowymi lub gazetami, które wchłoną wilgoć z wnętrza obuwia, nie powodując jednocześnie odkształceń.

Do usuwania wszelkich zabrudzeń sprawdza się miękka szczoteczka do paznokci lub szczoteczka do zębów. Warto używać delikatnego detergentu, który będzie działał również bakteriobójczo.

Obuwie sportowe jest niezwykle ważne – wpływa przecież na komfort uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Warto wiedzieć, jak dbać o nie – odpowiednia pielęgnacja przedłuża ich żywotność i decyduje o komforcie. A to niezwykle ważne.

Inne artykuły:

About