I Ty możesz zostać biegaczem

I Ty możesz zostać biegaczem
I Ty możesz zostać biegaczem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

I Ty możesz zostać biegaczem

W ostatnich latach łatwo można zaobserwować lawinowy wzrost liczby biegających osób. Dla wielu z nas bieganie przestało być wyłącznie prostą, codzienną formą aktywności fizycznej, a urosło do rangi stylu życia. Niejeden biegacz potrafi dostosować cały dzień do swojego hobby. Czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie, przecież na szali waży się nasza forma i zdrowie, prawda?

Mimo to, nadal sporo osób twierdzi, że bieganie nie jest dla nich. Dla wszystkich sceptyków mamy bardzo dobrą wiadomość – bieganie to sport dla każdego i od tej reguły nie ma wyjątków! Nadal twierdzisz, że jest zupełnie inaczej? Zatem koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, a przekonasz się, że także Ty możesz biegać długie dystanse.

NIEMOC NIE TKWI W MIĘŚNIACH

Bądźmy szczerzy, wielu z nas ma ogromne zaległości biegowe. Często zdarza się, że ostatni raz z bieganiem mieliśmy do czynienia… w szkole. W takiej sytuacji przebiegnięcie choćby kilometra urasta do rozmiarów mission impossible. Niemoc nie tkwi jednak w zastanych mięśniach czy stawach, te z łatwością można rozruszać. Prawdziwym wrogiem jest psychika. Rzecz w tym, że niemal wszyscy chcą osiągnąć zbyt wiele w zbyt krótkim czasie. Z reguły już pierwszy bieg weryfikuje zapędy nadgorliwych. Minęła minuta a serce próbuje wyskoczyć z klatki piersiowej? Na drugi dzień ból nie pozwala wstać z łóżka? To oznacza tylko jedno – zabrałeś się do tego nie tak jak trzeba.

Inne artykuły:

About