Buty dla sportowców i spacerujących hobbystów

Buty dla sportowców i spacerujących hobbystów
Buty dla sportowców i spacerujących hobbystów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Buty dla sportowców i spacerujących hobbystów

Uprawianie sportu jest coraz bardziej modne. Widać to na ulicach miast i wsi, na mniejszych i większych boiskach. Niezależnie od pogody i wieku biegamy, jeździmy na rowerze, spacerujemy podpierając się kijkami. Przy placach zabaw powstają siłownie pod chmurką, które od wczesnej wiosny do późnej jesieni są wręcz oblegane przez osoby dbające o formę. Jednak każdy sport wymaga odpowiedniego przygotowania: nie tylko lekkich ćwiczeń rozciągających, zapakowania do plecaka wody mineralnej, ale także założenia stroju, który odprowadza pot oraz wygodnych, sportowych butów.
Ochrona stopy

W takich sportach jak lekkoatletyka, ćwiczenia aerobowe, tenis buty mają olbrzymie znaczenie i nie chodzi tylko o wygodę wykonywania ćwiczeń, ale także bezpieczeństwo. Obuwie do biegania czy ćwiczeń powinno być lekkie, przewiewne i dobrze stabilizować stopę. Bieganie w zwykłych trampkach może skończyć się poważnymi kontuzjami, ponieważ cienka i sztywna podeszwa nie neutralizuje uderzeń nogi o twarde podłoże.

Buty do biegania w związku z tym mają elastyczne, grube podeszwy, wyprofilowane odpowiednio wkładki, przejmują część uderzenia, jakie odczuwa biegacz, gdy jego stopa opada na asfalt czy leśną ścieżkę. Bez buta, który stabilizuje kostkę i neutralizuje wstrząsy, po kilku treningach mógłby doznać poważnej kontuzji. Buty do uprawiania sportu w hali, na przykład do koszykówki, siatkówki czy tenisa, powinny mieć podeszwę, która nie pozostawia śladów i zapewnia bardzo dobrą przyczepność na gładkich, wilgotnych powierzchniach.
Zewnętrzna cześć buta

Nie mniej ważny od podeszwy i wkładki jest także materiał, z jakich cały but jest stworzony. Musi być na pewno bardzo odporny, zwłaszcza ten do biegów czy chodzenia, ponieważ buty często są prane i traktowane “po macoszemu”. Tkanina lub skóra muszą mieć właściwości oddychające, tak by stopa się nie pociła. No i co bardzo ważne, powinny być atrakcyjne wizualnie, chociaż akurat w tym zakresie gusta i mody są różne, ale w dobrze wyposażonym sklepie z obuwiem, polecam http://sarafis.pl/, można bez problemów znaleźć buty idealne.

Inne artykuły:

About