Bezpieczne obuwie trekkingowe

Bezpieczne obuwie trekkingowe
Bezpieczne obuwie trekkingowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bezpieczne obuwie trekkingowe

adidas-trekking-01Każdy, kto lubi spacerować po górach oraz wzniesieniach, niezależnie czy w Tatrach, Bieszczadach, czy okolicznych lasach musi pamiętać o odpowiednim stroju. Liczy się nie tylko oddychająca bielizna, ciepła bluza czy wodoodporna kurtka, ale przede wszystkich dobre obuwie. Tylko buty trekkingowe zapewnią bezpieczeństwo podczas spacerów i wspinaczek.
Antypoślizgowe i wygodne obuwie

Nieodpowiednie obuwie to nie tylko ryzyko skręcenia nogi, ale nawet poślizgnięcia się i upadku z dużej wysokości. Obuwie trekkingowe jest tak wykonane, by zapewniało wysoką przyczepność do podłoża, nawet podczas poruszania się po skałach czy zlodowaciałych ścieżkach, amortyzuje uderzenia stopy o podłoże oraz dobrze stabilizuje kostkę. Podeszwa w butach trekkingowych składa się z kilku warstwa i posiada głębokie żłobienia. Jednocześnie jest elastyczna i miękka na tyle, że osoba chodząca czuje fakturę podłoża, ale stopa ma komfortowe warunki: nie poci się, nie odparza, nie pojawiają się na niej odciski.
Przemyślane zakupy

Gdy kupujemy buty do wędrówek, musimy robić to rozważnie. Buty dobrze zmierzyć spokojnie w domu, dlatego dobrze jest je kupować w specjalistycznych sklepach takich jak http://sarafis.pl/meskie/obuwie/trekking. But trekkingowy zakładać będziemy na grubszą skarpetkę, dlatego warto kupić obuwie, które nie uciska, pozwala na swobodne poruszanie palcami, ale jednocześnie nie spada i nie ociera pięty. Buty trekkingowe są zaopatrzone w grube sznurowadła, które pozwalają na ich dobre zawiązanie i dopasowanie do stopy. Jeśli spacerujemy po wzgórzach wystarczą buty do kostki, jeśli po górach, zwłaszcza w niepewnych pogodowo warunkach, lepiej zaopatrzyć się w obuwie z wysoką cholewą.

Inne artykuły:

About